top of page

Ja podeu consultar el nostre programa d'activitats!

+ L'idioma del títol indica l'idioma de la conferència.

+ L'accés a les inauguracions de les 21 exposicions és gratuït.

2T0A0926-Mejorado-NRmati _grisphoto.jpg

Programa

2T0A1276mati _grisphoto 1_edited.jpg

CONFERÈNCIES + INAUGURACIONS

FRASE CAT (1).png

MAR. 23/07

DIA 0

 19.00 - 20.30     INAUGURACIÓ D'EXPOSICIÓN

MIE. 24/07

DIA 1

+ aCentre Cívic Pati Llimona Sala Capmany

09.30 - 10.00   ACREDITACIONS

12.45 - 13.30   CONF. The Support is the Message: Printing on Alternative Materials with Francesco Amorosino, Emily Swift, Flora Fanzutti and Carola Etche

14.00 - 15.00   PAUSA DINAR

15.00 - 16.00   CONFLa dinamización de las imágenes a través de prácticas archivísticas con Carla Helmbrecht

17.00 - 18.30   CONF. Sustainable Practices and the Treatment of Waste with Henri Blommers, Malin Fabbri  and Anne Eder

19.30 - 21.00   INAUGURACIÓ D'EXPOSICIONS

DIJ. 25/07

DIA 2

+ al Centre Cívic Pati Llimona Sala Capmany

09.30 - 10.00   ACREDITACIONS

10.00 - 11.00   CONF. In Absentia. The Art of the Cameraless Photograph with Geoffrey Batchen

12.00 - 12.45   CONF. Esculturas Impermanentes y Lumen-Print’o’Gramas con Vitor Schietti and Gal Wachs

12.45 - 13.30  CONF. Slit-scan Photography, from Film to Digital and Beyond with Ralph Nevins

14.00 - 15.00   PAUSA DINAR

15.00 - 16.30   CONF. Fragility and Volatility: Experimental Processes in Extreme Landscapes with Ella Morton and Dale Rio

17.30 - 18.30   CONF. Fotografía Contaminante: Química Alternativa y Procesos Orgánicos con Kimberly Halyburton y Marc Rider

 19.30 - 23.00   INAUGURACIÓ D'EXPOSICIONS

                          + al IEFC (Institut d'Estudis Fotogràfics de Catalunya)

DIV. 26/07

DIA 3

+ al Centre Cívic Pati Llimona Sala Capmany

09.30 - 10.00   ACREDITACIONS

10.00 - 11.30   CONF. Exposiciones con Viktor Kostenko, Haluro de Clara, Constanza Solórzano, Andrea Petit and Laura Boronat

12.00 - 13.30  CONFExhibitions with Stefan Dinu, Emma Backer, Yuk Tsang Ng, Hilde Maassen, Joshua Curry, Anna Melnikova, Edward Levinson,    Imogen Hero and Shaina Gates

13.30 - 15.00   PAUSA DINAR

15.00 - 16.30   CONF. The Variety of the Pinhole Experience with Edward Levinson, Justin Quinnell and Stéphanie Probst

17.30 - 19.00   CONFBuscando lo Imposible, el Origen de la Fotografía con Rebecca Mutell y Martí Llorens

19.30 - 23.00   NIT DE CINEMA I SOPAR!

                          + al Col·legi Major Penyafort-Montserrat

                                             EXPO .  Experimental Cinema Night + Dinner

DIS. 27/07

DIA 4

+ al Centre Cívic Pati Llimona Sala Capmany

09.30 - 10.00   ACREDITACIONS

10.00 - 10.45   CONF. Libros Fotoquímicos y de Artista con Catalina De la Cruz

10.45 - 11.30  CONF. New Photobooks Presentation with Paula Mulatti, Stéphanie Probst and Sergei Stroitelev

12.00 - 13.30  CONFExperimentation and Feminism with Chiara Bruni, Jevgenija Frolova, Stéphanie Probst, Mont Carver and Jana Kießer

14.00 - 15.00  PAUSA DINAR

15.00 - 16.30   CONF. Presentación del libro Poéticas Dispersas II. Correspondencia con Estefania Brussa, Llorenç Raich and Lorena B. Grabinski

17.30 - 19.00   CONF. #Borradas, Historia de la Fotografía con Elena González Torres

21.00 - 03.00   ¡MENJAR I FESTA! 

                           + al DIONISOS + DIOBAR

                                    Comida griega y fiesta mediterránea 

                                         con Dj Groucho + Comando Party

DIU. 28/07

DIA 5

No hi ha conferències programades per a aquest dia.

12.00 - 14.00   TALLERS LLIURES

Giant Collective Playful Cyanotype with Maria Solaguren-Beascoa

Show and Tell I + Experimentarium Game

15.00 - 17.00   TALLERES LLIURES

Chemigrami - Origrams with Justin Quinnell

Show and Tell II + Experimentarium Game

17.00 - 19.00   EXPERIMENTAL 2024 GENETAL COMMUNITY CLOSING MEETING

20.00 - 23.00   SOPAR A LA PLATJA

bottom of page